Це кооперативна настільна пригода про дослідження та виживання, що по своїй суті нагадує книгу-гру. Сторінки тут замінені на квадратні карти, з них і складається таємничий континент, повний небезпечних випробувань.
Зав'язка така, що гравці знову вирушають на недавно відкриті землі, щоб відшукати причину накладеного на них прокляття і спробувати його зняти. Учасникам експедиції доведеться не лише шерстити континент, а й добувати їжу, шукати притулок, майструвати зброю, боротися з дикими тваринами, а також шукати підказки, які допоможуть успішно завершити місію.
Карти в грі поділяються на три основні типи: локації, події та ідеї. З локаціями зрозуміло, вони формують ігрове поле. Події – це випадкові випробування та контакти, з якими стикаються пригодники під час дослідження. Ідеї ж позначають знання, навички та спогади героїв. Вони визначають успішність виконання і є джерелом корисних предметів. Крім того, колода ідей виступає ще й у ролі таймера-запасу здоров'я персонажів.
У кожного героя є своя здатність та набір унікальних навичок. Навички замішуються разом із картами ідей. У цей же загальний "котел" йдуть і картки обраного на партію прокляття.
Карта сценарію підказує, що саме необхідно знайти героям, щоб позбутися недуги. У нашому випадку на ній був намальований схематичний план, якому слід дотримуватися, щоб знайти потрібного ідола.
Після вибору персонажів та зачитування їх передісторій фігурки відправляються на стартову локацію, і пригода починається. У принципі, якщо всі карти заздалегідь розсортовані, то на підготовку піде хвилини зо три. Повозитись доведеться вже після партії, коли потрібно все акуратно розкласти по номерах назад у коробку.
Кістяк процесу гранично простий – відкриваємо локації та виконуємо доступні на них дії. При викладанні нової локації навпроти стрілок з римськими цифрами відразу розміщуються карти подій. Вони позначають напрями, куди герої можуть теоретично просунутися далі. Цифра в зеленій рамці поруч зі стрілкою вказує на номер локації, в якій виявиться персонаж, якщо вибере цей маршрут.
У правому нижньому куті карти може бути позначений ресурс (або ресурси), що полегшує крафт предметів: камінь, дерево, рослини тощо.
По всій локації розкидані символи спеціальних дій, різних близько 30 штук: підняти, видертися, озирнутися, викопати, атакувати тощо. Поруч із кожною такою дією вказано дві цифри – перша означає, скільки карток повинен витягнути гравець з колоди ідей, а друга – скільки успіхів йому потрібно набрати на цих картах, щоб успішно завершити дію.
Успіхи позначаються зірочками у лівій частині карт ідей. Набрати необхідну кількість зірок не так вже й складно, оскільки найчастіше ліміт карт, що добираються, не обмежений (вказаний тільки мінімум). Але, як я вже казав, колода ідей – це запас здоров'я команди, тому ці карти необхідно заощаджувати. Якщо колода закінчиться, з скидання формується нова, але з цього моменту перша витягнута карта прокляття завершить місію провалом.
У разі успішного впливу на локації можна знайти їжу, секретні стежки або відкрити доступ до нових дій. А можна й нарватися на неприємності. Якщо гравець сподівався на успіх і не витягнув потрібну кількість зірок, то його підопічного зазвичай карають негативним статусом, який часто прискорює виснаження життєво важливої колоди.
З витягнутих під час перевірки ідей гравець має право залишити собі одну. Це може бути корисна властивість або предмет, який можна пізніше змайструвати.
За крафт предметів також доведеться платити скиданням карт ідей, але їхня необхідна кількість допоможуть зменшити ресурси, доступні на локації персонажа. Припустимо, з каменю та бамбукової палиці можна зробити лопату. Як річ саморобна, вона не дуже надійна, тому має певну кількість використань, що відзначається звичайним шестигранником. Предмети одного типу можна підсовувати один під одного, підсумовуючи їх термін дії. та ефекти.
Корисні властивості та предмети просто необхідні для успішного проходження, оскільки дозволяють тягнути менше карт ідей під час зазначених спеціальних дій, плюс самі по собі дають додаткові зірки.
Купити гру Сьомий Континент: Класичне видання у Харкові та Україні можна, скориставшись «Купити в один клік», оформивши замовлення на сайті, написавши нам в Viber, в Телеграм або зателефонувавши за телефоном (050) 601-60-43.
849 карт
розділених на різні "колоди": 611 пронумерованих карт пригод (з зеленою або золотою сорочкою)
що складають колоду пригод
122 карти дослідження (з туманною сорочкою)
97 карт дій (з синьою сорочкою)
5 карт персонажів
картка "Сумка і щоденник"
3 карти підказок
10 карт збереження
5 дослідників та 4 фігурки біля багаття
8 шестигранних кубиків
службовців лічильниками міцності для предметів в інвентарі
2 лотки для зберігання та 34 роздільники
щоб було легше знайти будь-яку карту
яка вам потрібна
. >пам'ятка (завантажити)
правила гри (завантажити).