"Миша Стража: Рольова Гра. Коробкова версія" – друге видання гри про захисників мишачого народу, натхненною серією коміксів " Guard".
На територіях, обжитих працьовитим мишачим народом, немає єдиного правителя. Кожне місто самостійно обирає і форму правління, і того, хто цю форму правління здійснює. Тож не дивно, що в одному місті може правити купецька рада, а в іншому керуватиме містечковий диктатор. І разом з тим є одне правило, яке дотримується в кожному куточку мишачих земель: правило нескінченної поваги до Мишиної Стражі. Адже вона, Стража ця – запорука миру та процвітання мишачих земель.
У часи далекі і темні, мишачі поселення були розрізненими, не охоронялися, і часто атакувалися з боку різних ворогів. Але одна група мишепоселенців змогла знайти спокійну ділянку землі, де їхньому тихому життю та розвитку ніхто не заважав. Місцеві з радістю приймали зайдл, і всі разом вони заснували легендарний замок Стангвард. Надалі Стангвард і став неофіційним центром мишачих земель та штабом Мишиної Стражі. Згодом Стража зміцніла, кількість поселень навколо Стангварда збільшилася, і виникла нагальна необхідність в охороні не тільки замкових околиць, а й усіх інших поселень, що перебувають у володіннях мишачого народу.
Мишиною Стражею править Матріарх. Спектр її обов'язків вкрай широкий: це адміністративне управління Стангвардом, і набір рекрутів у Стражу, постачання бійців цієї самої Стражі, і навіть складання військових планів, якщо мишачі землі знову охопить пожежу війни. І нехай сучасна чисельність Вартові – всього 50 мишей, а в кращі часи це число збільшувалося аж до 70, кожен із стражників – ndash; елітний боєць.
І нехай Мишиній Стражі раді всюди, але кожне місто саме визначає межі повноважень та вільностей стражників у своїх кордонах. І хоча мишачий народ не платить до Стангварда жодних податків, але у разі крайньої потреби Мишиної Стражі надаються всі необхідні ресурси. Ряд міст згодом придбали власну варту, але місцеві представники правопорядку навчені і оснащені набагато гірше, ніж бійці Матріарха.
А ось на диких територіях одне слово Мишиного Стражника – ndash; закон. Адже Стражники ідеально знають усі звички небезпечних хижаків, і можуть оцінити ситуацію, дійшовши висновку: боротися чи тікати. Але вільні міста та Стангвард – це лише частина величезного світу.
Армію Чорної сокири очолює жорстокий та владний Північ. Одного разу він уже намагався захопити убити Матріарха і захопити владу, але зазнав невдачі, і був вигнаний у Дикі Землі разом з усіма своїми соратниками, що залишилися в живих.
На сході від мишачих кордонів живуть ласки. Ще один вид розумних тварин. Кожна ласка приблизно вчетверо більша і сильніша за середню мишу. Природі було завгодно зробити ласок та мишей ворогами. Пестини харчуються мишами, і оком не моргнувши можуть убити будь-яку зустрічну мишу. Чи варто говорити, що в суспільстві ласок агресивні дії проти мишей і навіть їхнє вбивство не є злочинами?
З союзників мишачого народу слід згадати зайців. Вони теж розумні, але говорять мало, і часто використовують плутану фразу. Деколи миші використовують зайців як засіб пересування, натомість зайці отримують їжу, дах і всіляку повагу.
Ну і завершують список розумних істот цього дивовижного світу кажани. Вони живуть у печерах і тунелях, дуже підозрілі і непривітні з гостями, і сказати по правді, Миша Стража їм не дуже довіряє.
І звичайно ж світ сповнений диких звірів. Ці величезні хижаки не мають повноцінного розуму, як наслідок, не визнають жодної влади і домовитися не намагаються. У мишах вони бачать їжу, і під час зустрічі діють відповідно.
На початку кожної сесії один із учасників бере на себе роль ведучого, інші ж стають Стражами.
Ведучий готує пригоду решти учасників. І тому він або вигадує свою історію, або бере вже готову історію з книжки. Таким чином, перед гравцями ставиться глобальне завдання, по виконанню якого на них чекає нагорода. Надалі ж ведучий стежить за перебігом пригоди, поволі веде учасників, забезпечує партію небезпеками, пригодами і формує весь ігровий світ навколо, від агресивних істот до реакцій торговців та асортименту їх товарів.
Гравці для створення персонажів можуть скористатися готовими шаблонами, або, за допомогою ведучого та відповідних інформаційних матеріалів, створити свого героя з нуля.
Ігровий процес поділено на дві фази. Перша фаза – хід ведучого. Друга - хід гравців.
В основі ігрової механіки лежить система "Burning Whell", створеної Люком Крейном.
Оскільки "миша Стража" це в першу чергу оповідальна гра, розробники витратили безліч зусиль, щоб ви якнайменше займалися рутиною в дусі нескінченних перевірок навичок, і настільки ж нескінченних кидків кубика. Ні, зрозуміло перевірки та кидки куба є, але вони є природною частиною ігрового процесу, а не наріжним каменем формування такого процесу. Загалом і в цілому ігровий процес може похвалитися чудовим балансом, так що діалоги супроводжуватимуться бойовими сценами, вирішенням головоломок та виконанням побічних завдань. Все це відбувається динамічно, в режимі безшовної оповіді.
Значною перевагою "мишиною Стражі", що виділяє її серед інших рольових проектів, є безумовна наявність у персонажів таких категорій індивідуальності як Переконання, Інстинкти та Цілі. Це не просто ігромеханічні принципи, що впливають на процес гри. Це насамперед реакції та емоції вашого персонажа, його система цінностей, життєва позиція, його votum separatum (Лат. "Особлива думка"). Адже ваш персонаж, це не просто сухі цифри характеристик на аркуші паперу, гра постаралася зробити вашого героя гранично живим, щоб ви повною мірою могли радіти його перемогам, чи сумувати над його промахами.
Переконання, Інстинкти та Цілі також є свого роду відправними точками, базуючись на яких ведучий створює для вас ті чи інші пригоди.
Гра не є лінійною, вона глибока та багатогранна. Тож провали та невдачі не завершать ігрову сесію, а просто відкриють для ведучого нові сюжетні повороти, а для гравців – альтернативні способи вирішення поставлених питань. Деколи умовно провальні рішення ведуть до отримання гравцями особливих переваг.
Система вирішення конфліктних ситуацій у грі реалізована за допомогою карток з таємними діями (наказами), та кидками спеціальних кубиків, присутніх серед інших ігрових аксесуарів усередині коробки.
І нарешті, у завершальній фазі ігрової сесії ведучий, незалежно від досягнення гравцями тих чи інших глобальних та локальних цілей, присуджує гравцям нагороди за спеціальними правилами. Нерідко може статися, що такі нагороди послужать гравцеві для полегшення подальших завдань.
Отже, мілорде! Кольчуга готова, меч наточений. Матріарх готова проінструктувати вас щодо вашого завдання.
Купити гру Миша Варта: Рольова Гра. Коробкова версія (м'який палітурка) у Харкові та Україні можна, скориставшись «Купити в один клік», оформивши замовлення на сайті, написавши нам в Viber, в Телеграм або зателефонувавши за телефоном (050) 601-60-43.
книга правил 320 повнокольорових сторінок м'яка обкладинка
книга з доповненнями 48 повнокольорових сторінок
ширма ведучого
карта мишачих територій
120 карт
20 бланків для ведучого
50 бланків персонажів
20 гравірованих кубиків d6