"Контейнер" - Гра, присвячена морським вантажоперевезенням. Тут будь-яка дія кожного з гравців впливатиме на ринок, та на інших гравців відповідно. Адже вільний ринок найпростіше порівняти із величезним живим організмом, у ньому постійно відбуваються сотні процесів, у кожного з таких процесів є передумови та наслідки.
Кожен із гравців отримує свій "планшет підприємця", стартовий капітал та спеціальні карти, звані "карти блефу". Це грошові картки з номіналом 0.
Як ви бачите міжнародний торговий майданчик? Величезні склади, сотні робітників, десятки одиниць спецтехніки, представництва різних фірм та організацій. Одним словом, особлива ділянка, виняткова з погляду інфраструктури та значущості. Острів – це спеціальна область, куди гравці привозять контейнери для подальшої їх реалізації за допомогою аукціону.
Спочатку кожен із гравців отримує по одному верстату, складу та контейнеру, які поміщаються на відповідні області його планшета. Це ваші стартові потужності, базовий інструмент подальшого ігрового заробітку. "Контейнер. Повне ювілейне видання, як і в реальному світі, великі справи не робляться наосліп. Кожен гравець, що представляє інтереси власної фірми, працює на індивідуальне замовлення, яке такому гравцю надає уряд Острову та акваторій. Таке індивідуальне замовлення, а точніше його умови, визначать підсумкову цінність контейнерів у завершальній фазі ігрової сесії. У контракті містяться умови фінансування доставки різних контейнерів.
Які є можливості наших підприємців? Які інструменти послужать їм для подальшого збагачення? Які тактичні рішення поведуть фірму кожного з учасників до перемоги у фінансовій гонці? Розглянемо уважніше можливості гравця в рамках свого ходу.
Під час свого ходу активний гравець може здійснити дві з чотирьох можливих дій:
1. Переміщення корабля. Для кожного гравця корабель — важливий інструмент торгівельних операцій. Саме за допомогою корабля відбувається доставка вантажів на Острів, саме на корабель здійснюється навантаження контейнерів, які гравець вирішить придбати в інших гравців. У фазі переміщення корабель, що знаходиться у власності активного гравця, прибуває в один із портів інших гравців або на Острів, з метою здійснення подальших торгових операцій.
2. Придбання контейнерів із фабрик інших гравців. Окрім виробництва контейнерів за допомогою наявного у гравця обладнання, гравець може відвідувати порти конкурентів та здійснювати закупівлю контейнерів, вироблених опонентами. Купи дешевше, продай дорожче — так говорить закон торгівлі. Заплативши зазначену суму, активний гравець купує контейнери, виготовлені виробничими потужностями фабрик господаря порту, а потім розміщує придбані контейнери в портовому магазині.
3. Покупка фабрики або складу. Тут все просто. Більша кількість фабрик дозволяє гравцеві виробляти більшу кількість контейнерів за одиницю ігрової валюти, а наявність більшої кількості складських площ дає можливість торгувати більш ефективно, оскільки на ваших складах буде більше продукції одночасно, і в результаті ви цю продукцію реалізуєте, отримавши більше прибутку.
4. Виготовлення контейнерів своїм виробництвом, з метою розміщення їх вже у своєму магазині для продажу іншим гравцям. Чим більшою кількістю фабрик гравець має, тим більше контейнерів він може зробити за денницю ігрових грошей. Виробництво — це ще один інструмент заробітку. Значні виробничі потужності гарантують промислові масштаби виробництва. Інші гравці безумовно оцінять ваші старання, і напевно захочуть придбати хоча б у вас хоча б частину виробленої продукції.
5. Торгівля на Острові. Шумний порт, судна в процесі розвантаження, судна, чекаючі навантаження куплених на місцевих аукціонах товарів. Гуркіт, шум, суєта робітників, і звичайно ж, великі гроші! Коли корабель гравця перебуває на Острів, контейнери з цього корабля негайно розвантажують і відповідно до регламенту виставляють на аукціонні торги. Для відіграшу аукціону гравці беруть у руки карти (включаючи карти блефу), і потім разом одночасно розкривають такі карти. Щасливим володарем контейнерів стає гравець із найбільшим значенням грошової ставки. У міру розміщення контейнерів на острові гравці поступово формують зовнішній капітал. Продавець отримує ставку, та субсидію від банку у розмірі аналогічному розміру ставки. Але може статися, що продавець вважатиме результат аукціону невигідним для себе.
Ігрова сесія вступає у фінальну фазу, коли із запасу повністю йдуть контейнери двох кольорів. У фіналі відбувається підрахунок грошей. Гравці відкрито показують свої контракти. Після цього відбувається вартість контейнерів, які позначені як "5/10". Якщо до кінця гри на острів доставлені всі види контейнерів, то вищезгадані "5/10" коштують 10 грошових одиниць. В іншому випадку вони стоять по 5 кожен.
Забираються "свої" контейнери, що знаходяться на острові у максимальній кількості. Такі контейнери не дають грошей. Цей аспект ігрових правил обґрунтований діями антимонопольного комітету, який пильно стежить за чистотою ринкової конкуренції, і покликаного не допустити монополії когось із учасників виробничих та торгових процесів. І, нарешті, відбувається розрахунок вартості контейнерів за індивідуальним контрактом кожного з гравців. До отриманої суми гравці додаються ті кошти, що залишилися у них на руках.
Якщо гравець тримав руку на пульсі торгових операцій, якщо він, як досвідчений віндсерфер, що ловить потік вітру на гребені хвилі, ловив можливості збільшити добробут підконтрольної йому фірми, то в кінці гри такий успішний підприємець і матиме найбільший капітал. Саме такий гравець і отримає заслужену перемогу.
Крім оригінальної гри в "Контейнер. Повне ювілейне видання" включено доповнення "Інвестиційний Банк". Що таке Інвестиційний Банк та яка його роль на сцені торгових операцій? Інвестиційний Банк є спеціалізований інститут, роль якого полягає у залученні до операцій, які проводять великі компанії і навіть уряди, капіталу на світових фінансових ринках. Крім прямої функції, вищеописаної, Інвестиційний Банк надає консалтингові та брокерські послуги, по праву будучи провідним посередником у великих торгових операціях.
Інвестиційний банк відкриває для активних гравців ще один тип дій. Цей тип дій – зв'язок з брокером та початок торгів з ним відповідно. Інтереси Інвестиційного Банку у грі представляють три брокери. Вони не прив'язані до гравців, їхня поведінка регулюється безпосередньо ігровими правилами. Крім операцій з контейнерами, вони також можуть купувати або продавати карти.
"Контейнер. Повне ювілейне видання" - дуже цікава гра економічного характеру, розрахована на взаємодію гравців.
Купити гру Контейнер. Повне ювілейне видання у Харкові та Україні можна, скориставшись «Купити в один клік», оформивши замовлення на сайті, написавши нам в Viber, в Телеграм або зателефонувавши за телефоном (050) 601-60-43.
5 кораблів-контейнеровозів
141 картка грошей
10 карт блефу
20 складів
5 карт цінності контейнерів
20 верстатів (по 4 5 квітів)
85 контейнерів (по 17 5 кольорів)
Поле іноземного острова
Додаток Інвестиційний банк
Карта вибору брокера
Карта банку
Карта платежу
правила гри (завантажити).