"Випадкові мутації" — це не заміна оригінальної "Еволюції" і не доповнення до неї, а окрема настільна гра. Вона успадкувала від своєї попередниці багато елементів, тому тим, хто знайомий із звичайною "Еволюцією", буде нескладно освоїти і "Випадкові мутації". Більше того, багато властивостей з першої гри та її доповнень можна використовувати і в новинці — список таких карт є в кінці правил.
у"Випадкових мутаціях" 90 карт, на сорочці яких зображено фірмову"еволюційну" ящірка, а на лицьовій стороні зазначено одну з 16 можливих властивостей, наприклад "Хижак", "Короїд"Або "Муркування". Як і в звичайній "Еволюції", кожну карту можна розіграти двома способами: або сорочкою вгору як тварина, або відкритою як властивість.
Раунд гри складається з чотирьох фаз.
Перша — фаза розвитку, у якій учасники викладають карти зі своїх власних колод. Коли всі гравці розіграли карти з особистих колод (або вирішили не робити цього), настає фаза клімату. За допомогою кольорових кубиків перший гравець визначає, скільки їжі є в цьому раунді (червоні фішки), скільки сховищ є (зелені фішки) і скільки паразитів з'явилося (чорні фішки). Потрібна кількість фішок викладається з коробки на стіл.
Після цього починається фаза живлення, в якій гравці розподіляють фішки між істотами. У свою чергу, гравець може або покласти червону або зелену фішку на свою істоту, або видати чужій тварині фішку паразита, або атакувати одним зі своїх хижаків.
Купити гру Еволюція. Випадкові мутації у Харкові та Україні можна, скориставшись «Купити в один клік», оформивши замовлення на сайті, написавши нам в Viber, в Телеграм або зателефонувавши за телефоном (050) 601-60-43.
90 карт
52 фішки
5 кубиків
правила гри (завантажити).
До уваги шанувальників "Еволюції" представляється подарунковий набір. До нього входить базовий комплект карт гри, а також два розширення: Час літати та Континенти. Ці розширення можна використовувати одночасно, а можна – окремо. Комплект подарункового видання включає 8 спеціальних карт, які підходять для гри з використанням повного комплекту карток двох розширень. Розширення Еволюція. Час літати покращить захист ваших тварин, удосконалить мисливські здібності хижаків, а також запровадить новий вид паразитів та нові можливості для харчування. З розширенням Еволюція. Континентиігровий світ повністю зміниться, і ваші тварини окупують території трьох нових локацій: Океан, Гондвану та Лавразію. Тварини на цих трьох територіях розвиватимуться незалежно один від одного, при цьому вони зможуть переміщатися між локаціями у пошуках їжі.
Еволюція. Природний відбір - локалізація американської гри Evolution, заснованої на грі Дмитра Кнорре Еволюція. Ця гра пройшла непростий шлях, постійно розвиваючись і знаходячи нові особливості - така собі еволюція настільної гри. Еволюція. Природний відбір придбала ігрове поле "водопою", планшети гравців, мішечки, більше карт, а головне, вона отримала яскравий та соковитий дизайн - ілюстрації тварин виконані з великою майстерністю та любов'ю. Механіка гри в цілому схожа на початкову Еволюцію, але з деякими змінами. На початку гри гравці отримують мішечки та планшети, а колода карт властивостей тасується і кожен гравець отримує з неї три карти. Кожен планшет у гравця - це тварина одного виду зі стартовими параметрами: розмір тіла 1 та популяція 1. У процесі гри гравці можуть створювати нові види тварин, отримуючи нові планшети, збільшувати популяцію та розміри вже наявних та давати їм нові властивості. Щоб виконати всі ці дії, гравець у свій хід розігрує карти з руки. Якщо він хоче, щоб це було нове властивість, карта кладеться поруч із планшетом тварини, якщо гравець хоче отримати нову тварину або збільшити популяцію/розміри, карта йде на скидання. Бажано, щоб створені вами види вижили до кінця гри, адже за них нараховуються переможні очки. Щоб вижити, потрібно харчуватися - у кожному раунді гравці відкрито жертвують по одній карті властивості, щоб вона перетворилася на фішки рослинної їжі - кормову базу ваших тварин. Гравці по черзі беруть ці жетони і "Годують" своїх тварин, розміщуючи фішки на планшетах. Якщо в процесі розподілу фішок їжі виявилося менше, ніж населення виду - зайві особини гинуть. Але деяким тваринам може потрапитися властивість "Хижак", так що вони будуть харчуватися не травою, а іншими тваринами. Щоб захистити свої види від нападу хижаків, гравець або збільшує їх розміри (на більшого жоден хижак не нападе), або давати їм властивості, що захищають від хижаків, наприклад тварина зможе лазити по деревах, рити нори, обросте панцирем. Гравець з хижаком у відповідь може і далі просувати його еволюційними сходами, надаючи властивості зграї, скритності, теж робити його більше в розмірах. Це і є еволюція - у відповідь на нову властивість травоїдного з'являється нова властивість у хижака, і навпаки. Нарешті, в кінці раунду йде вимирання - якщо вся популяція з'їдена хижаками або загинула від нестачі рослинного корму, всі її властивості йдуть у скидання, а планшет повертається в запас. Іноді гравцю навіть корисно самому довести вигляд до вимирання - еволюція не має улюбленців. По завершенні гри гравці підсумовують всі жетони їжі, що з'їли їх підопічні в процесі гри, кількість видів, що вижили, і всі їх карти властивостей. Гравець, який набув найбільшого значення, стає переможцем! Як бачимо, гра Еволюція. Природний відбір став значно збалансованішим і менш хаотичним - всі властивості взаємопов'язані і дають широке поле для створення різних стратегій перемоги.
Еволюція. Рослини - ще один додаток до карткової гри Еволюція, яка вводить у гру новий тип карт - рослини. Виклавши у відкриту на стіл кілька карт рослин (кількість залежить від кількості учасників), і затасовавши в загальну колоду властивостей карти властивостей тварин, гравці розпочинають гру за стандартними правилами. З доповненням Еволюція. Рослини фаза визначення кормової бази трохи змінюється – якщо раніше для визначення кількості їжі для травоїдних використовувався кубик, то тепер карти рослин на столі будуть їжею вашим тваринам. На карті кожної рослини викладено кілька фішок корму, які розбирають гравці своїх видів. Якщо на рослині після об'їдання залишився хоч один "лист"-фішка, то в наступному раунді рослина розростається і дає нові жетони корму. Якщо тварини обглинули рослину повністю - вона гине і йде в скидання, а на його місце викладається нове. Крім корми, рослини, як і в реальному житті, можуть дати травоїдним притулок від хижаків. На картах деяких рослин можуть бути спеціальні фішки притулку, і гравець може взяти одну з них замість фішки корму - тепер його тварина голодна, але захищена від атак м'ясоїдних. Зрозуміло, рослини не можуть бути пасивними учасниками екосистеми - гравці можуть розігрувати на них карти властивостей, змушуючи еволюціонувати, щоб наприклад стати водним, і тільки водоплавні зможуть їм харчуватися, або перетворити коріння в коренеплоди, і тільки нірні звірі зможуть їх вживати в їжу. Деякі рослини навіть можуть бути хижаками, які харчуються вашими тваринами. Якщо гравці вже мають доповнення Час літати або Континенти, наприкінці правил доповнення Еволюція. Рослини знайдуть докладний опис, як їх можна змішувати між собою. Увага! Для гри необхідна базова версія Еволюція або Еволюція. Випадкові мутації.